Mavi Ege

Zeytinyağı

Sevgiyle baktık, İlgiyle topladık, Özenle ürettik...
Zeytinyağı Ödülleri
12. ULUSAL ZEYTİNYAĞI YARIŞMASI-ALTIN MADALYA

12.Ulusal Natürel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması’nın sonuçları Ankara – Ankara Ticaret Odasında düzenlenen törende açıklandı. Mavi Ege Zeytinyağı 2019 yılı 12. Natürel Sızma Zeytinyağı yarışmasında Altın Madalya ile ödüllendirildi. Ankara Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen ödül töreni öncesinde Doç. Dr.Mücahit Taha Özkaya moderatörlüğünde “Dünyada Zeytinciliğin Hedefi” konulu panel ile Beykent Üniversitesi öğretim görevlisi Esat Özata ve aşçılık eğitmeni Asuman Kerkez’in yer aldığı “Mitolojide ve Mutfakta Zeytinyağı” başlıklı söyleşi gerçekleştirildi.

Zeytinyağı Ödülleri
11. ULUSAL ZEYTİNYAĞI YARIŞMASI-GÜMÜŞ MADALYA

11.Ulusal Zeytinyağı Oskarları Ödül Töreninden önce ise, İtalyan tadım uzmanı Cino Celletti tarafından kısa bir sunum yapıldı. Ardından ise, Zeytin Dostu Derneği Başkanı Murat Çetin, Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Akıncı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı İbrahim Yılmaz ve Tarım il Müdürü Mehmet Karayılan tarafından açılış konuşmaları gerçekleşti.

Basında Mavi Ege Zeytinyağı
BİLGE AĞAÇ DERGİSİ | TUTKU VE SEVGİNİN ESERİ

Zeytinyağı üreticileri ile tüketiciler arasında bir köprü vazifesi gören hoş bir dergi “Bilge Ağaç Dergisi”. 2 sayısında bizlere de yer verdi. Zeytin ve zeytinyağı hakkında sektöre destek olan Zeytin Okulu, Butik Zeytin ve Zeytinyağcılar Derneği ve Zeytindostu Dernekleri ile tam bir iş birliği için de olan bir dergi Bilge Ağaç Dergisi. Detaylara Bilge Ağaç Dergisi ve Turkcell Dergilik’ten ulaşabilirsiniz.